شوراي نگهبان
 
سایر اخبار

1396/4/21 چهارشنبه

آگاهي اعضاي دادگاه قانون اساسي تايلند از ساختار و وظايف شوراي نگهبان


اعضاي دادگاه قانون اساسي تايلند با وظايف، ساختار، تجربيات و رويه هاي كاري شوراي نگهبان آشنا شدند.


به گزارش اداره كل روابط عمومي شوراي نگهبان به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، دكتر كدخدايي با تبيين جزئيات ديدارهاي اعضاي اين دادگاه در تهران گفت: هيئت عالي رتبه از دادگاه قانون اساسي تايلند شامل رئيس و برخي اعضا، شماري از قضات عالي رتبه از ديوان عدالت اداري و ديوان عالي اين كشور و حدود 20 نفر از مشاوران از حوزه هاي مختلف به تهران سفر كرده اند.
وي دادگاه قانون اساسي تايلند را نهادي شبيه به شوراي نگهبان دانست و افزود: البته آنان رويه قضايي اي دارند كه چنين دادگاهي شكل مي گيرد اما به علت مشابهت هايي با شوراي نگهبان مايل بودند به ايران سفر كنند و با نحوه كار و تجربه هاي اين شورا آشنا شوند.
دكتر كدخدايي گفت: دادگاه قانون اساسي تايلند عمري حدود 20 ساله دارد و اعضايش هر سال به يكي از كشورها سفر مي كنند تا از تجربيات آنان استفاده كنند و اكنون هم به تهران آمدند.
عضو حقوقدان شوراي نگهبان، ديدار اعضاي اين دادگاه با مقامات مختلف كشورمان را مطلوب دانست و افزود: روز نخست سفر به تهران، رئيس و جمعي از اعضاي اين دادگاه با آيت الله جنتي و شماري از اعضاي حقوقدان شوراي نگهبان ديدار كردند كه توضيحات لازم درباره ساختار و وظايف شورا ارائه و به پرسش هايشان پاسخ داده شد.
وي گفت : ديروز هم ديداري با دادستان كل كشور داشتند كه ديدار خوبي بود و توضيحات خوبي هم درباره وظايف دادستاني كل كشور داده شد.
دكتر كدخدايي افزود: اين هيئت تايلندي همچنين با رئيس و اعضاي ديوان عالي كشور ديدار و با حضور در يكي از جلسات هيئت عمومي اين ديوان، از نزديك راي گيري و بررسي يكي از پرونده ها را مشاهده كردند و دو طرف توضيحاتي درباره شرح وظايف هر يك از نهادهاي ايراني و تايلندي ارائه كردند.
وي، ديدار با رئيس و برخي مسئولان ديوان عدالت اداري و حضور در نشست عمومي شوراي نگهبان را از ديگر برنامه هاي ديروز و امروز اعضاي هيئت تايلندي برشمرد.
سخنگوي شوراي نگهبان گفت: در اين نشست، آيت الله جنتي و رئيس دادگاه قانون اساسي تايلند توضيحاتي درباره وظايف هر دو نهاد ارائه كردند و به پرسش هاي اعضا پاسخ داده شد.
دكتر كدخدايي افزود: اعضاي اين هيئت تايلندي در روزهاي آينده با مسئولان قضايي در استان هاي اصفهان و فارس ديدار مي كنند و يكشنبه عازم كشورشان مي شوند.
آرشيو اخبار
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 9136252
تعداد بازديد کنندگان سايت: 24901715 تعداد بازديد زيرپورتال: 13779762 اين زيرپورتال امروز: 2807 سایت در امروز: 6292 اين صفحه امروز: 1166
Copyright © 2010 Guardian Council - All rights reserved.