شوراي نگهبان
 

1396/5/15 يكشنبه

ديدار آيت‌الله جنتي با رئيس مجلس سناي پاكستان


دبير شوراي نگهبان در ديدار با رئيس مجلس سناي پاكستان به همياري و همكاري همه مسلمانان بر عليه دشمنان مشترك تأكيد كرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، حضرت آيت‌ا... جنتي در ديدار با رئيس مجلس سناي پاكستان ضمن خير مقدم به وي و هيأت همراه‌ با اشاره به ويژگي‌هاي كم نظير ايران اظهار كرد: ايران با هيچ كشوري در دنيا قابل مقايسه نيست و پس از پيروزي انقلاب اسلامي ويژگي‌هاي ممتازي دارد كه براي بسياري از كشورهاي دنيا قابل بهره‌برداري مي‌باشد.
وي تصريح كرد: انقلاب اسلامي ايران در تاريخ دنيا بي سابقه و بي نظير است. همه دنيا با ما يا دشمني كردند يا بي طرف بودند و حمايت نكردند در عين حال قدرت 2500 ساله شاهنشاهي به لطف خداوند شكسته شد.
دبير شوراي نگهبان ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران علیرغم همه دشمنی‌های نظامی – سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و تحریم‌های بی‌سابقه در 37 سال گذشته با غیرت و اقتدار به حیات خود ادامه داده است.  
وي خاطرنشان كرد: فلسفه قدرت نظام، اسلام ناب است و امام بزرگوارمان كه در تمام طول تاريخ اسلام بعد از ائمه عليهم السلام عالم بي نظيري بود اين انقلاب را رهبري كرد و مردم هم با وحدت كلمه از ايشان پيروي كردند.  


آيت‌ا... جنتي افزود: اين انقلاب در چهارديواري ايران توقف نكرد و از مرزها خارج و در كشورهاي مختلف عربي و افريقايي اثرگذار بود و تحولات بسياري پس از پيروزي انقلاب در اين كشورها شاهد بوديم.
وي تأكيد كرد: يكي از شعارهاي بسيار سازنده امام (ره) وحدت جامعه اسلامي در سراسر دنيا بود. ايشان تأكيد داشتند كه امت اسلامي، امت واحده هستند؛ شيعه و سني با هم برادرند و بايد با دشمنان مشتركشان مقابله نمايند و با دوستان مشتركشان پيوند داشته باشند. 
رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از مواضع حضرت‌عالي و مجلس سناي پاكستان درباره يمن تقدير مي‌كنم. شما تحت تأثير سياست‌هاي غلط ديگران قرار نگرفتيد و نسبت به برادران مظلوم خودتان در يمن موضع خوبي داشتيد.
وي افزود: رژیم صهیونیستی تنها دشمن ما و شما نيست و دشمنان ساير مسلمانان نيز هست و ان‌شاءا... همه بايد در حمایت از مظلومین در فلسطین، یمن و بحرین با هم، وحدت کلمه داشته باشیم.
دبير شوراي نگهبان با اشاره به جنايت‌هاي داعش گفت: مسأله تکفیری‌ها و تروریست‌ها برای ما و شما تهديد است و الان هم در ایران و شرق كشورمان فعالیت‌هایی می‌کنند و در پاکستان و افغانستان‌ مقرهایی دارند و فعالیت می‌کنند و اینها برای همه خطر هستند و ما باید در مقابل اینها و در سرکوب اینها با یکدیگر فعالیت‌ها و سیاست‌های مشترکی داشته باشیم.
وي در پايان بيان كرد: مجددا از تشریف‌فرمایی حضرتعالی و هیأت همراه به کشوری که خانه خودتان است، خوش‌آمد عرض می‌کنیم. واقعا شما به خانه خودتان تشریف آورده‌اید.
گفتني است، در ادامه اين ديدار سناتور ميان رضا رباني رئيس مجلس سناي پاكستان ضمن تأييد سخنان دبير شوراي نگهبان بر لزوم همكاري بيشتر دو كشور ايران و پاكستان در مسائل مختلف تأكيد كرد و از آمادگي كشورش در اين رابطه خبر داد. 
---------

گزارش تصویری ديدار آيت‌الله جنتي با رئيس مجلس سناي پاكستان
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 9343530
تعداد بازديد کنندگان سايت: 26313311 تعداد بازديد زيرپورتال: 14603905 اين زيرپورتال امروز: 6730 سایت در امروز: 9786 اين صفحه امروز: 1309
Copyright © 2010 Guardian Council - All rights reserved.