شوراي نگهبان
 
سایر اخبار

1396/5/18 چهارشنبه
آیت الله جنتی:
رأي ملت و تنفيذ رهبر معظم انقلاب، موكول به حفظ و رعايت صراط مستقيم اسلام و انقلاب است


دبير شوراي نگهبان، راي ملت به رياست جمهوري و تنفيذ آن توسط رهبر معظم انقلاب را موكول به حفظ و رعايت صراط مستقيم اسلام و انقلاب دانستند.


به گزارش اداره كل روابط عمومي شوراي نگهبان، آیت الله جنتی، دبير شوراي نگهبان در آغاز جلسه امروز اعضای اين شورا، با اشاره به برگزاري مراسم تنفيذ و تحليف رياست جمهوري  افزودند: بحمدالله مراسم تنفیذ و تحلیف به خوبی اجرا شد و رهبر معظم انقلاب هم مثل همیشه مطالبی گوشزد نمودند که این مطالب و مفاهیم باید مثل تابلو جلوی چشم مسئولین باشد و دیگران و مردم نیز باید پیگیر این مطالب باشند.
ایشان در ادامه ضمن برشمردن محورهای اصلی حکم تنفیذ رهبر معظم انقلاب فرمودند بر اساس حکم تنفیذ رهبر معظم انقلاب، هم رای ملت و هم تنفیذ ایشان موکول به حفظ و رعایت صراط مستقیم انقلاب و اسلام است.
دبير شوراي نگهبان سپس ضمن ابراز خرسندی از برگزاری مراسم تحلیف با حضور گسترده نمایندگان کشورهای خارجی افزودند: تعداد كثيري از  نمایندگان کشورهای مختلف در کمال آرامش و امنیت و نظم در ایران حاضر شدند و مراسم تحلیف به خوبی برگزار شد.
آیت الله جنتی همچنين در ادامه ضمن اشاره به حواشی به وجود آمده در مراسم تحلیف و بازتاب رسانه‌ای و مردمی این حواشی، اضافه کرد: چطور این نمایندگان توجه نداشتند که نسبت به عمل آنها چه تفسیری صورت می‌گیرد و مردم و جامعه در خصوص این اقدام چه قضاوتی خواهند کرد. در مجموع کار این عده از نمایندگان کار خوبی نبود و با اعتراضاتی روبرو شد و به مسئله روز تبدیل شد.
حضرت آیت الله جنتی در پایان با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا، اين تحریم‌ها را مسئله‌اي بسیار مهم برشمردند و افزودند: اين مسئله، مسئله ساده‌ای نیست و خودشان گفتند که این تحریم‌هاي جديد بی سابقه و هدف اصلی اعمال آنها، زیر سوال بردن نظام و حرکت در مسیر براندازی نظام جمهوری اسلامی است که می بایست توجه جدی و اقدام شایسته نسبت به آنها انجام شود.

 
آرشيو اخبار
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 9343531
تعداد بازديد کنندگان سايت: 26313316 تعداد بازديد زيرپورتال: 14603909 اين زيرپورتال امروز: 6734 سایت در امروز: 9791 اين صفحه امروز: 1310
Copyright © 2010 Guardian Council - All rights reserved.