شوراي نگهبان
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار دبیر شورای نگهبان
1397/8/29 سه‌شنبهآيت‌الله جنتي:
عملكرد نيروي انتظامي رضايت‌بخش است
دبير شوراي نگهبان ضمن تقدير و تشكر از تلاش نيروي انتظامي جهت برقراري نظم و امنيت گفت: عملكرد اين نيرو بسيار خوب و رضايت‌بخش است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، آيت‌الله جنتي دبير شوراي نگهبان در ديدار سردار اشتري و تعدادي از فرماندهان ارشد نيروي انتظامي ضمن تبريك ميلاد فرخنده و مسعود پيامبر اكرم (ص) و امام صادق (ع) گفت: نيروي انتظامي داراي ويژگي‌هاي خاصي است و مردم و نيروي انتظامي هميشه و در هر لحظه و در هر مكاني با يكديگر تعامل دارند و نيروي انتظامي هم در همه حال آماده‌ي خدمت‌رساني به مردم است.
وي افزود: نيروي انتظامي مسئوليت بسيار مهمي در زمينه‌ي ايجاد امنيت از جمله امنيت مالي، جاني و اخلاقي دارد و در اين زمينه كار نيروي انتظامي بسيار سنگين و حساس است و معتقدم، مردم با ديدن عملكرد و زحمات اين نيرو از آن رضايت زيادي دارند.
دبير شوراي نگهبان تصريح كرد: كارهايي كه نيروي انتظامي انجام مي‌دهد نياز به نيروي انساني و امكانات ملي فراواني دارد و مردم اطلاع كاملی از خدمات نيروي انتظامي ندارند، به همین جهت آنطور كه شایسته است از اين نيروي خدوم قدرداني نمي‌شود.
وي با اشاره به آيه 33 سوره مائده ادامه داد: برقراري امنيت در اسلام داراي اهميت زیادی است؛ چنانچه افرادي، امنيت جامعه را به خطر بيندازند، طبق این آيه‌ي شريفه به مثابه اين است كه با خدا و پيغمبر (ص) جنگ مي‌كنند و بدترين مجازات‌ها نيز براي افرادي كه فساد می‌کنند و يا امنيت جامعه را به خطر مي‌اندازند، تعيين شده است.
آيت‌الله جنتي افزود: اگر در يك جامعه امنيت نباشد، آسايشي وجود نخواهد داشت تا مردم بتوانند كار خود را به موقع و بدون دغدغه انجام دهند؛ چرا كه هر لحظه جان، مال و ناموس در خطر خواهد بود.
دبير شوراي نگهبان ضمن تقدير و تشكر از برقراري امنيت و تلاش‌هاي صادقانه نيروي انتظامي گفت: با وجود مشكلات فراواني كه نيروي انتظامي در مسير برقراري نظم و امنيت دارد، عملكردش بسيار خوب و كاملاً رضايت‌بخش است.
دبير شوراي نگهبان بر تقويت بُعد معنوي در پرسنل نيروي انتظامي تأكيد كرد و افزود: با توجه به اينكه كارهاي نيروي انتظامي در مسير خدمت به مردم است، بُعد معنوي و رضايت خدا در آن پر رنگ است و كاركنان اين نيرو با توجه به اجر دنيوي و اخروي، بايد با انگيزه‌ي الهي فعاليت كنند.
وي خاطرنشان کرد: اگر بُعد معنوي تقويت شود، كيفيت و كميت كار بالا مي‌رود و هيچ‌وقت دلسردي پيش نخواهد آمد.
آيت‌الله جنتي به كمك‌های نيروي انتظامي در مواقع برگزاري انتخابات اشاره كرد و ضمن تشکر از این نوع خدمات و همکاری‌ها گفت: يكي از مراجعي كه براي احراز صلاحيت نامزدهاي انتخاباتي از آنها استعلام مي‌گيريم نيروي انتظامي است و اين استعلام‌ها کمک شایانی به ما مي‌كند و در زمینه‌ی حفظ امنيت شعبات رأي‌گيري که در روز انتخابات به عهده‌ي شماست، حقاً و انصافاً كارتان را خيلي خوب و به نحو احسن انجام مي‌دهيد تا انتخابات بدون مشكل برگزار شود.
دبير شوراي نگهبان به لزوم ارائه گزارش عملکرد نيروي انتظامي تأكيد كرد و افزود: لازم است در رسانه‌ي ملي و در نماز جمعه‌هاي سراسر كشور گزارشي از عملكرد نيروي انتظامي ارائه شود تا مردم متوجه شوند كه امنيت و آسايشي كه دارند مرهون خدمات چه كساني است.
آیت‌الله جنتی ادامه داد: نيروي انتظامي در سرما و گرما به صورت شبانه‌روز در جاي‌جاي كشور به منظور برقراري امنيت حضور دارند و مشغول خدمات‌رساني به انقلاب اسلامي و مردم مي‌باشند و در اين زمينه خدمات نيروي انتظامي بي‌نظير است.
وی با اشاره به آشوب‌های دي سال گذشته اظهار داشت: تلاش‌هاي نيروي انتظامي توانست اين غائله را جمع و با آشوب‌طلبان برخورد كند تا اوضاع به امنيت، آرامش و ثبات برسد.
آیت‌الله جنتی در پایان گفت: اگر خدمات نيروي انتظامي نبود، كارِ براندازان و آشوب‌طلبان عملي مي‌شد اما در درجه اول به لطف خداوند متعال، و در درجه بعدي نيروي انتظامي نيز به عنوان ابزار مقدرات الهي كه جزء نيروهاي الهي هستند، نگذاشت چنين اتفاقي روي دهد.
سردار اشتري و تعدادي از فرماندهان ارشد نيروي انتظامي در ابتداي اين ديدار گزارش جامعي درباره‌ي عملكرد نيروي انتظامي ارائه كردند.
نسخه قابل چاپ

تـلفن گويـاي شـوراي نـگهبـان  :  66401012

پست الكتـرونيـكي : info@shora-gc.ir

i  n   f   o   @   s   h   o   r   a   -  g  c . i  r

دورنـگار: 66401012

نشاني: تهران - خيابان امام خميني (ره)- روبروي دانشگاه افسري امام علي (ع) -خيابان فلسطين جنوبي - نهاد شوراي نگهبان

بازديدها
تعداد بازديد کنندگان سايت: 31415058 بازدید سایت در امروز: 68162

© كليه حقوق اين سايت متعلق به شوراي نگهبان است.

.