کد خبر: ۹۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷- 12 February 2024
آیت‌الله خاتمی:

طاغوت ملت ایران را تحقیر می‌کردند اما امروز مردم صاحب این انقلاب هستند

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اخلاق، عفت و حیا در مقوله طاغوت معنا نداشت، گفت: آنان ملت ایران را تحقیر می‌کردند اما امروز مردم صاحب این انقلاب هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری حوزه از رشت، آیت‌الله سید احمد خاتمی، در اجتماع راهپیمایان۲۲ بهمن شهرستان رشت، در میدان شهدای ذهاب (شهرداری) این شهر اظهار کرد: نسلی که سال ۵۸ نبودند، امروز با حضور پرشورشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن اعلام کردند که ما اگر آن روز حضور داشتیم به جمهوری اسلامی آری می‌گفتیم.

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به حضور باشکوه گیلانی‌ها در راهپیمایی امروز ۲۲ بهمن افزود: مردم این استان در حماسه ۹ دی ۸۸ یک روز قبل از کشور بپاخاستند و ابراز ولایتمداری شان را در حساس ترین لحظه نشان دادند.

وی سیمای گیلان را وفاداری به نظام خواند و خاطرنشان کرد: نسل کوچک خان جنگلی، یعنی نسلی که بعد از سالیان از شهادتش این چنین در صحنه وفاداری و عشق به نظام مقدس جمهوری اسلامی حضور دارند بسیار ارزشمند هستند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه این حضور و ایستادگی مردم هشت عنوان قرآنی دارد که باید ارج گذاشته شود، افزود: حضور در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن، امر جامع و عمل صالح است و بالاترین پشتوانه برای نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

وی حضور مردم در این راهپیمایی را تعظیم شعائر دین، بیعت با امام راحل عظیم الشأن و شهدای گرانقدر و شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و ادامه داد: شما مردم با حضور خود بار دیگر با شهدا بیعت کردید و شهیدان می دانند که پرچمی که بلند کرده اند در اهتزاز است و این ملت نخواهند گذاشت این پرچم بر زمین افتد.

عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه سخنانش با اشاره به ظلم دوران طاغوت و با بیان ویژگی‌های طاغوتیان اضافه کرد: دین ستیزی از ویژگی‌هایی طاغوت بود که بعد از ۵۷ سال در ۲۲ بهمن سقوط کرد.

وی استقلال و آزادی را از دیگر ویژگی‌های طاغوت خواند و خاطرنشان کرد: طاغوتیان، بردگی را به عزت و شرف ترجیح می دادند، نفس ها را بریده بودند و در بازجویی ها به ساواک می گفتند که تا مرز کشتن بزنند؛ امروز جلادها و جنایتکاران دیروز سربرآوردند و تاریخ را تحریف کرده و می گویند ما اصلا شکنجه نمی کردیم.

عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری، با بیان اینکه اخلاق، عفت و حیا در مقوله طاغوت معنا نداشت، اضافه کرد: آنان ملت ایران را تحقیر می‌کردند اما امروز مردم صاحب این انقلاب هستند.

وی با بیان اینکه در دوران طاغوت برای رای مردم ارزش قابل نبودند، اظهار کرد: اسم افرادی را که می خواستند در مجلس بمانند، به شاه می دادند؛ هر یک را که دلشان می خواست حذف می کردند، بقیه چه رای می آوردند و یا نه؛ درهر صورت نماینده بودند.

وی در بخش دیگری از سخنانش حضور مردم در راهپیمایی را شکر نعمت دانست و خاطر نشان کرد: شُکر نعمت آزادی، استقلال، حاکمیت دین و حاکمیت مردم بر سرنوشت را باید به جا آورد و این حضور همان است.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه شُکر، شرط ماندن نعمت ها است، افزود: حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و شرکت در انتخابات ۱۱ اسفندماه امسال ۲ موضوع مهم در شکر این نعمت است که در این راستا راهپیمایی امروز باشکوه و گسترده برگزار شد.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری خطاب به مردم گیلان بیان کرد: دشمنان، جنایتکاران، سلطنت طلبان در پی آن هستند که انتخابات ۱۱ اسفند را به رفراندوم ضد نظام تبدیل کنند؛ بیدار و هوشیار باشید.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه دشمنان می خواهند مردم در صحنه انتخابات نباشند و حضورشان کم رنگ باشد، اضافه کرد: اما من از زبان شما مردم می گویم که ۱۱ اسفند پرشور و باشکوه همانند راهپیمایی امروز در انتخابات شرکت خواهیم کرد.

وی بیان کرد: به تعبیر مرحوم آیت الله مشکینی صبح روز انتخابات وضو بگیرید، با طهارت و قربه الی الله به قصد احیای نام شهیدان و راه آنان پای صندوق های اخذ رای حاضر شوید و اصلح را برگزینید.

آیت الله خاتمی خاطر نشان کرد: پیام حضور شما مردم پای صندوق های اخذ رای در ۱۱ اسفند این است که ما تا آخرین نفس و قطره خون پای نظام ایستاده ایم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

گزارش تصویری حضور دکتر طحان نظیف در دانشگاه صنعتی شریف

درخواست سخنگوی شورای نگهبان از دانشجویان برای نقش‌آفرینی در انتخابات و معرفی نامزد‌های شایسته به مردم/ خواست مردم ترکیب مجلس آینده را مشخص خواهد کرد؛ بیش از ۱۵ هزار نفر تاییدصلاحیت شدند

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزدها برای حضور در شعب اخذ رای

شرکت در انتخابات عبادت اجتماعی است / تمام گرایش ها و گروه ها در انتخابات نماینده دارند

لایحه الحاق یک بند به تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تایید شد

فیلم| فرایند بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات مجلس از زبان دکتر صادقی مقدم

نامزدهای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود در شعب أخذ رأی را معرفی کنند

آیت‌الله مدرسی‌یزدی خطاب به ناظران انتخاباتی: آرای مردم امانت است/ فرآیندها طبق قانون انجام شود

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲ اسفند ۱۴۰۲

فیلم|بررسی صلاحیت‌ها براساس موازین حقوقی و فقهی و در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

پربازدید ها

سومین فهرست تاییدصلاحیت‌های جدید در راه وزارت کشور؛ با تایید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۳۲۰۰ نفر فراتر رفت

اعلام تاییدصلاحیت‌های جدید توسط سخنگوی شورای نگهبان؛ با تایید بیش از ۷۵۰ داوطلب دیگر، تعداد نامزد‌ها از ۱۴ هزار نفر گذشت

اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس/ تعداد نهایی نامزد‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت؛ ۷۵ درصد داوطلبان تاییدصلاحیت شدند

تشریح مهمترین ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۳ توسط سخنگوی شورای نگهبان/ بودجه دارای سه ایراد کلی است؛ افزایش وام ازدواج و حقوق بازنشستگان و کارکنان تصویب شد/ پاسخ به ادعاهای برخی ردصلاحیت‌شده‌ها

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

گزارشی متفاوت از روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان + فیلم

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ بیش از ۷۳ درصد داوطلبان تایید شدند

فیلم|برنامه «تقاطع» با حضور دکتر طحان نظیف

آیت‌الله مدرسی‌یزدی: اسلام پیش از همه مدافع حقوق بشر بوده است/ داوطلبان انتخابات مجلس از سلایق و افکار مختلف هستند