کد خبر: ۹۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳- 12 February 2024
آیت‌الله شب زنده دار:

حضور مردم در صحنه‌های حمایت از نظام، نقش بسزایی در استمرار انقلاب اسلامی دارد

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان این که دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار متعدد و قابل توجه است که باید قدر آنها دانسته شود، حضور مردم در صحنه‌ها را استمرار دهنده حیات انقلاب اسلامی دانست.

حضور مردم در صحنه‌های حمایت از نظام، نقش بسزایی در استمرار انقلاب اسلامی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان به نقل از خبرگزاری رسا، آیت‌الله شب زنده دار عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه در درس خارج فقه پیرامون دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی و انتخابات با اشاره به بصیرت مردم ایران اسلامی و نقش آفرینی آنان در صحنه های حمایت از انقلاب اسلامی حضور اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در همه دهه‌های گذشته با حضور و نقش آفرینی خود در صحنه ها و با صبوری و نشان دادن دانایی خود در حمایت از انقلاب اسلامی، نقش بسزایی در استمرار انقلاب اسلامی دارند.

وی افزود: با همه مشکلات و محدودیت هایی که برای مردم وجود داشته است اما همواره دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار قابل توجه و متعدد است که مردم ما نیز قدر این دستاوردها را دانسته و برای شکرگزاری از این دستاوردها از نظام اسلامی دفاع و پشتیبانی می کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به این که ممکن است برخی از افراد نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی از آگاهی های لازم برخوردار نباشند تاکید کرد: این امر سبب شده تا زمینه برای تاثیرگذاری مغالطه های بد اندیشان و دشمنان در این افراد به وجود بیاید و به همین خاطر وظیفه مهمی به گردن آگاهان، بخصوص حوزه های علمیه است که باید به تبیین گری توجه داشته باشند.

وی افزود: باید فضلای حوزه و افرادی که دارای توانمندی تبیین گری و روشنگری هستند، پا به عرصه جهاد تبیین گذاشته و نسبت به شبهات مطرح شده در زمینه های مختلف آگاهی های لازم را برای مردم جامعه فراهم سازند.

آیت‌الله شب زنده‌دار با اشاره به این که انقلاب اسلامی در راه طی کردن مسیر اسلامی سازی است و باید برای رسیدن به این مرحله همه تلاش و کوشش کنند و اگر همه خود را کنار کشیده و اهمیت لازم داده نشود، انقلاب اسلامی تضعیف خواهد رفت.

وی در ادامه افزود: هیچ کس منکر این نیست که انقلاب اسلامی به همه آن اهدافی که در نظر داشته و دارد، نرسیده و هنوز برای اسلامی شدن آن - چنانکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند – فاصله وجود دارد؛ اما هیچ کسی از مردم ایران نمی خواهد که دوباره به عصر گذشته که عصر ذلت و بی عزتی مردم ایران بود، برگشت کند و به همین خاطر باید قدر این انقلاب و نظام اسلامی را بدانیم که توانست مردم ما را به این مرحله از عزت و اقتدار برساند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به این که اگر پای کار انقلاب باشیم، نصرت الهی حتمی است بیان داشت: باید در کنار انجام وظایف، از دعا و توسل و زیارت برای بهبود امور کشور و دفع فتنه دشمنان و رفع کج فهمی‌ها و تعالی و رشد خودمان غفلت نکنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار

رسالت حوزه تبیین شاخص‌ها و ملاک‌ها در انتخابات است

طرح حمایت از مالکیت صنعتی در شورای نگهبان تایید شد

نامزدهای انتخابات وعده قابل اجرا دهند

فیلم| گفتگوی سخنگوی شورای نگهبان با رسانه KHAMENEI.IR

دائرةالمعارف مناسبات اسلام و مسیحیت کاتولیک تدوین شود

برگزاری جلسه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری

شورای نگهبان مستقل است و فراجناحی عمل می‌کند

گزارش تصویری جلسه شورای نگهبان ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

آیت‌الله جنتی: حج می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای سطح بینش امت اسلام شود/ تاکید بر رعایت موازین قانونی و آموزه‌های اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی

بازدید دکتر صادقی‌مقدم و دکتر طحان‌نظیف از روند چاپ تعرفه‌های انتخاباتی و آماده‌سازی دستگاه‌های احراز هویت

پربازدید ها

اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان/ فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم

سخنگوی شورای نگهبان: بررسی صلاحیت‌ها فرآیندی تفصیلی، دقیق و زمان‌بر است/ حتی زمان برای گمانه‌زنی هم زود است

گزارشی از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان: طبق قانون اساسی خللی در اداره کشور به وجود نمی‌آید/ انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف ۵۰ روز آینده برگزار می‌شود

صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۱ حوزه انتخابیه تایید شد/ موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۸ تیر

نظر شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس + جزئیات

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد؛ آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ پرونده‌های تمامی ۸۰ نفر بررسی خواهد شد

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبه شورای نگهبان درباره معیار‌ها و شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری مبنای عمل خواهد بود/ متقاضیان حتماً ۴ مدرک به همراه داشته باشند